Péče o zdraví 

bioar.eu

Potřebujete být zdravým?
Pokud ano, tak proč?
Bojíte se utrpení, bolesti nebo smrti?
Nebo jste natolik uvážlivý, že chcete být prácovně schopný s minimem výdaju?
Možna jen chcete prožít svých 100 let a užívat si svých vnuků a pravnuků?

Nezáleží na tom, jak jsme odpověděli na tyto otázky, v každém případě odpovídáte sami sobě, ne mě. Vždyť především Vy sami potřebujete mít své zdraví v pořádku a Vy za něj máte zodpovědnost.

Každý z Vás určitě už mnohokrát slyšel nebo četl o všelijakých radách, jak být zdravým, ale spousta z vás je ignoruje. Doufáte, že když Vás něco začne bolet, půjdete k hodnému doktorovi a ten vám dá vysvobozující tabletu. A pokud nepomůže Váš hodný doktor, tak se koneckonců vždycky najde nějaký kouzelník, který mávne rukama a Vy můžete žít v poklidu dál, aniž byste se starali o svůj orgranismus.

Fyzické tělo je pouze 1/7 vašeho organismu, a to, že vaše fyzické tělo při jakémkoliv onemocnění strádá, znamená, že většina ostatních vašich úrovní strádá také. Z toho pak lze vyvodit, že nejenže opovrhujete vaším „tělem“, vám je naprosto jedno, co se s ním děje, vaše „já“ je vám ukradené.
Tak proč chcete pomoc?

Trochu přidrzlý začátek článku, řeknete si.

A přesto může každý z nás zůstávat zdravým, může žít dlouho, a při tom se může zbavovat nemocí bez pomoci chirurgů a antibiotik. Ale musíte chtít, skutečně chtít.

A má otázka zní... „Proč se chcete uzdravit?

Tuto otázku pokládám, protože chci zjistit, chcete-li se cítit lépe jen proto, abyste se ihned mohli vrátit k předešlému rytmu života – tzn. chcete jen uhladit symptomy poškození, které vás znovu skolí při nejbližší příležitosti. V tomto případě totiž nechcete zjistit hloubkovou příčinu nemoci, potřebujete jen „lék proti bolesti“. Pokud je to tak, běžte do lékárny a kupte si léky. Doktora potřebujete jen k tomu, aby vám předepsal recept.

Pokud chcete na své nemoci zapomenout, musíte se zbavit příčin a po uzdravení se k nim více nevracet.

Nemusíte být mágem či kouzelníkem, abyste zvládali základní princiy toho, jak být zdravým.

A to jsou ony, zapamatujte si je a třeba si je i někam poznamenejte:
- správná, právě pro vás vyvážená strava
- pravidelný pohyb a cvičení, která vás budou bavit
- pozitivní pocity a emoce
- odpočinek a zábava
- nezbytná stálá očista těla ( jak zevnitř, tak i zvenku )


A to jsou ta zázračná pravidla.

Budete-li se jimi řídit, budete moci ze svého slovníku vyřadit slova jako doktor, léky, lékárna. Tato jednoduchá pravidla se stala kouzelnými pro spoustu lidí, kteří skutečně chtěli být zdravými! Ale nesmíte nějaké z pravidel vynechávat, správně fungují jen pohromadě.

Zkusím Vám teď podrobněji popsat, co mám na mysli.

Edgar Keys ( doporučuji Vám si o něm zjistit něco víc ) nikdy neradil nějaká zaklínadla, aby své pacienty uzdravil, přesto má pro vás přeci jen jednu magickou radu – je to anglické slovo „pečovat“ ( CARE ).

Základy zdravého života, podle Keyse, můžeme popsat těmito pojmy:
Cirkulace
Asimilace
Relaxace
Eliminace

Zkratka těchto slov ( circulation, assimilation, relaxation, elimination ) tvoří v angličtině slovo CARE ( péče ). Tyto čtyři komponenty, cirkulace, asimilace, relaxace a eliminace, jsou schopny zabezpečit dobrý psychický a fyzický stav a dlouholetost.

Bez normální cirkulace nemohou normálně probíhat žádné životní funkce, stejně tak se ztrácí i schopnost regenerace. Přírodní zásoby organismu se udržují jen regenerací.

Asimilace – druhý pojem. Znamená schopnost organismu trávit stravu. Jedním z aspektů asimilace je dodržování diety, která podle Keyse, by měla být následující: 20% kyselých produktů a 80% produktů zásaditého typu. Také nesmíte zapomínat na 8 hrnků vody denně. Asimilace také do určité míry závisí na tom, jak je jídlo připraveno a jak jednotlivé produkty spolu komponují. Například citrusové ovoce a vločky jsou zdravé, ale není dobré je požívat dohromady, protože to může narušit zažívání.

Třetím pojmem je relaxace. Patří tam nejen normální spánek, odpočinek a nicnedělání, ale i fyzická námaha. V organismu musí být nastolena rovnováha mezi duchovní, mentální a fyzickou sférou. Ten, kdo se ve svém životě nevěnuje aktivnímu odpočinku, nestará se o to, aby nálada byla přiměřená jednotlivým sférám, co už, ten člověk lže sám sobě a jednou příjde chvíle, kdy na to doplatí.

Dobrá eliminace je nezbytná k tomu, aby se mohl organismus očistit od toxinů, pročistit vnitřní orgány a normálně fungovat. Dlouho před tím, než začali lidé vtipkovat na téma pravidelné přírodní otravy, radil Edgar Keys svým pacientům, aby si hlídali, aby ztrávené produkty vycházely z žaludku každodenně. Proto by také měli dodržovat dietu, hodně chodit pěšky, dělat si aromatické koupele, správně dýchat a pít vodu ve velkém množství.

Vše výše zmíněné je dalším důkazem mých tvrzení. Hlavními důkazy jsou ale zdraví a dlouhověkost těch, kdo dodržuje tato jednoduchá pravidla. Musím poznamenat, že Keys léčil těžká onemocnění a občas i zachraňoval od smrti práve pomocí svých jednoduchých pravidel.

Na závěr bych chtěl zmínit ještě jednu, neméně důležitou věc. Když bereme v úvahu důležitost a nezbytnost prevence, držíme se myšlenky komplexního přístupu k nemoci. Některé zdroje to nazývají holistickým přístupem k pacientovi, někteří pak mluví o celosti organismu.
Existuje také metoda geštalt-terapie, zaměřená na celistvý a komplexní přístup k člověku.
Též jsme stoupenci toho všeho.

Navíc naše teorie sedmiúrovňového organismu počítá s komplexním přístupem nejen ke zdraví, ale i k nemocem.

Jedná se o komplexní studii celé dějiny lidského života, a ne pouze na studium onemocnění. Zaměřujeme se na celostní osobnost, v kombinaci s jeho vlastní, a ne jen na se symptomy nebo onemocnění. Jde o komplexní prozkoumání historie života člověka a ne jen sledování jeho nemocí. Zaměřujeme se na celistvou osobnost se svým svědomím a ne jen na něco, co sestává ze symptomů nebo nemocí.

No a když už jsme u otázky svědomí, je potřeba zmínit i to, že emoce a starosti hrají značnou roli v našem zdraví a tom, jak se cítíme. Dobrá nálada, optimismus, radost a humor našemu zdraví svědčí stejnou měrou, jako záporné emoce ( strest, strach, zlost ) mohou i sami od sebe vyvolávat různé nemoci a to nejen u fyzických orgánů.
Váš postoj k Vašemu zdraví, stejně jako k Vaší nemoci, Vás může zbavit nejen léků, ale i operací.

Svůj přístup ke svému zdraví si musíte vybrat sami, a my Vám pomůžeme jít tou správnou cestou.

:: zpět ::